| ASIN | B0CTMMHCT7 |
| Best Sellers Rank | 47 in Large Appliances ( See Top 100 in Large Appliances ) 4 in Chest Freezers |
| Brand Name | COMFEE' |
| Capacity | 99 litres |
| Colour | Black |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (1,654) |
| Door Material Type | Stainless Steel |
| Door Orientation | Reversible |
| EU Spare Part Availability Duration | 2 Years |
| Included Components | chest freezer Body, Power Plug |
| InstallationType | Freestanding |
| Item Dimensions D x W x H | 49.5D x 54.5W x 85H centimetres |