title: "Sixpack Millenium785 Riser 785 mm Handlebar Black/Neon Yellow, Standard"
brand: "sixpack racing"
price: "FREE"
in_stock: false
store_origin: GB
region: United Kingdom
---
# Sixpack Millenium785 Riser 785 mm Handlebar Black/Neon Yellow, Standard
**Brand:** sixpack racing
**Price:** FREE
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Sixpack Millenium785 Riser 785 mm Handlebar Black/Neon Yellow, Standard by sixpack racing
- **How much does it cost?** FREE with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- sixpack racing enthusiasts
## Why This Product
- Trusted sixpack racing brand quality
## Description
World Cup proven, developed with the German downhill Champion Marcus Klaus Man, in arduous conditions tested by the Efbe Renomierte testing institute. The result: full control in mm 785 mm width, the Millenium 785. made from 2 layers of Konifiziertem 7050AL with a total width of 785 mm is the end the ultimate race/Gravity weapon for all. The Rise is flat 18 mm. It can be easily up to 735 mm but cut to size as required. Material: 7050-T6 aluminium 2 way double butted Width: 785 mm rise: 18 mm Backsweep: 7 ° upsweep: 5 ° Clamp: 31.8 mm Weight: 327g due to the broad six pack – Product is available in a wide range of colours run your individual bike designs, based on the motto: "style your ride.
## Features
- Six Pack H bar MILLENIUM785 (31.8) Black/Neon Yellow
- Six Pack – Handlebar MILLENIUM785 riser 785 mm Black/Neon Yellow
- Six Pack – With handlebar MILLENIUM785 low riser 785 mm Black/Neon Yellow